Drogi Użytkowniku, 24 kwietnia 2015 roku zamykamy serwis Urbanchic.pl. Jeśli znalazłeś tu jakieś treści, które mogą Ci się przydać po tej dacie, skopiuj je na swój komputer, bo od marca 2015 nie będzie to już możliwe. Dziękujemy, że byłeś z nami.


Redakcja Studente.pl

Znamy najlepsze polskie blogi o szyciu! Krawiectwo nie musi być nudne

                2013-03-29 12:27:13

J. na Leśno-Marchewkowej, Bezdomna Szafa, Long Red Thread i Pani Niteczka Prezentuje - oto cztery zwycięskie blogi w tegorocznej edycji konkursu "Szyciowy Blog Roku".

W konkursie "Szyciowy Blog Roku" 2012 udział mógł wziąć każdy, kto prowadzi internetowy pamiętnik poświęcony szyciu, robótkom ręcznym lub innym pasjom związanym z modą.

 

Po wstępnej weryfikacji zarejestrowaliśmy aż 113 blogów w trzech kategoriach: DIY, Moda i Osobowość – informuje Remigiusz Chrzanowski wiceprezes Aspy Electro, firmy zarządzającej marką Łucznik i przyznaje, że zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. – Cieszę się, że szycie jest tak popularnym hobby, ale mam nadzieję, że dzięki naszemu konkursowi szyciowa społeczność będzie się rozwijać ze zdwojoną siłą. Już w przyszłym roku kolejna edycja konkursu!

Tytuł "Szyciowy Blog Roku" 2012 w kategorii Osobowość otrzymała autorka bloga J. na Leśno-Marchewkowej, która ujęła jury swoją radosną naturą, pomysłowością i wszechstronnością zainteresowań. Jury wyróżniło również blog …Z aniołami żyje się lepiej… oraz *Kiedy budzi się ☼… . Bezdomna szafa zwyciężyła w kategorii DIY.

W tej kategorii wyróżnienia przyznano także blogom: Anita się nudzi oraz Hi I’m a Little. W kategorii Moda zwyciężyła autorka bloga Long Red Thread, która modą zajmuje się z prawdziwym entuzjazmem i humorem, pamiętając również, by dzielić się swą wiedzą z innymi. Dodatkowo wyróżniono blogi: Sistu – blog nie tylko o szyciu i Elfie szaty. Najwięcej głosów  internautów zdobył blog Pani Niteczka Prezentuje.

Ponadto jury przyznało dwie nagrody specjalne w kategorii Odkrycie 2012. Otrzymali je Mania Szycia za oryginalne pomysły i efektowne realizacje oraz jeden z niewielu męskich blogów o szyciu Bartas De, który prezentuje świeże podejście, zarówno do damskiej, jak i męskiej mody.

Nagrody ufundował organizator konkursu firma Aspa Electro. Zwycięzcy otrzymają zaawansowane maszyny Łucznika (3 x HELENA 2060, 3 x BALLADYNA 2020, 3x AMELIA II 2005, 1 x MAGDALENA 2050) oraz 50 poradników Łucznika („Proste i modne szycie”, „Uszyj w jedno popołudnie”, „Patchwork krok po kroku”).

Ponadto nagrodami specjalnymi są: ufundowany przez warszawską ASP kurs szycia w Katedrze Mody oraz 5-dniowe warsztaty wprowadzające w tajniki krawiectwa organizowane przez wrocławską projektantkę Różę Matyję.

Zobacz inne sylwetki Urban Chic:Urban Chic on Facebook

Brak komentarzy na ten temat. Zobacz inne dyskusje na Forum lub dodaj komentarz.