Znamy najlepsze polskie blogi o szyciu! Krawiectwo nie musi być nudne

                2013-03-29 12:27:13

J. na Leśno-Marchewkowej, Bezdomna Szafa, Long Red Thread i Pani Niteczka Prezentuje - oto cztery zwycięskie blogi w tegorocznej edycji konkursu "Szyciowy Blog Roku".

W konkursie "Szyciowy Blog Roku" 2012 udział mógł wziąć każdy, kto prowadzi internetowy pamiętnik poświęcony szyciu, robótkom ręcznym lub innym pasjom związanym z modą.

 

Po wstępnej weryfikacji zarejestrowaliśmy aż 113 blogów w trzech kategoriach: DIY, Moda i Osobowość – informuje Remigiusz Chrzanowski wiceprezes Aspy Electro, firmy zarządzającej marką Łucznik i przyznaje, że zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. – Cieszę się, że szycie jest tak popularnym hobby, ale mam nadzieję, że dzięki naszemu konkursowi szyciowa społeczność będzie się rozwijać ze zdwojoną siłą. Już w przyszłym roku kolejna edycja konkursu!

Tytuł "Szyciowy Blog Roku" 2012 w kategorii Osobowość otrzymała autorka bloga J. na Leśno-Marchewkowej, która ujęła jury swoją radosną naturą, pomysłowością i wszechstronnością zainteresowań. Jury wyróżniło również blog …Z aniołami żyje się lepiej… oraz *Kiedy budzi się ☼… . Bezdomna szafa zwyciężyła w kategorii DIY.

W tej kategorii wyróżnienia przyznano także blogom: Anita się nudzi oraz Hi I’m a Little. W kategorii Moda zwyciężyła autorka bloga Long Red Thread, która modą zajmuje się z prawdziwym entuzjazmem i humorem, pamiętając również, by dzielić się swą wiedzą z innymi. Dodatkowo wyróżniono blogi: Sistu – blog nie tylko o szyciu i Elfie szaty. Najwięcej głosów  internautów zdobył blog Pani Niteczka Prezentuje.

Ponadto jury przyznało dwie nagrody specjalne w kategorii Odkrycie 2012. Otrzymali je Mania Szycia za oryginalne pomysły i efektowne realizacje oraz jeden z niewielu męskich blogów o szyciu Bartas De, który prezentuje świeże podejście, zarówno do damskiej, jak i męskiej mody.

Nagrody ufundował organizator konkursu firma Aspa Electro. Zwycięzcy otrzymają zaawansowane maszyny Łucznika (3 x HELENA 2060, 3 x BALLADYNA 2020, 3x AMELIA II 2005, 1 x MAGDALENA 2050) oraz 50 poradników Łucznika („Proste i modne szycie”, „Uszyj w jedno popołudnie”, „Patchwork krok po kroku”).

Ponadto nagrodami specjalnymi są: ufundowany przez warszawską ASP kurs szycia w Katedrze Mody oraz 5-dniowe warsztaty wprowadzające w tajniki krawiectwa organizowane przez wrocławską projektantkę Różę Matyję.

Zobacz inne sylwetki Urban Chic:Urban Chic on Facebook

Brak komentarzy na ten temat. Zobacz inne dyskusje na Forum lub dodaj komentarz.